Pokój zagadek

Najpierw zamkną was w pokoju (lub sali lekcyjnej).
Przeszukajcie całe pomieszczenie.
Rozwiążcie wszystkie łamigłówki.
Uwolnijcie się z pokoju.

Tak wyglądały dwa dni w naszej szkole, 21-22.11.18 r. uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum mieli możliwość wzięcia udziału w grze zwanej Escape Room. Sala lekcyjna stała się bunkrem ukrytym w lesie, a uczniowie żołnierzami, próbującymi się z niego wydostać. Młodzież musiała rozwiązać szereg powiązanych ze sobą zagadek i rebusów. Trzeba było wykazać się nie tylko intuicją, ale przede wszystkim dobrą współpracą. Nagrodą za najszybsze wydostanie się oraz najlepszą współpracę było dodatkowe nieprzygotowanie z wybranego przez siebie przedmiotu. Taki sposób utrwalania wiedzy spodobał się uczniom, dlatego Escape Room jeszcze nie raz zostanie zorganizowany w naszej szkole.

Pokój zagadek powstał dzięki zaangażowaniu nauczycieli.
Serdecznie dziękujemy paniom: Paulinie Skowrońskiej, Paulinie Podkowskiej, Sabinie Tylawskiej, Ewie Kiełb.