Mali odkrywcy

29 marca 2019 r. klasa 1 B wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment. Podczas zajęć warsztatowych pod tytułem ” Ale kosmos – nowa odsłona” uczniowie wcielili się w  astronautów i wzięli udział w misji badawczej po Układzie Słonecznym. Przeprowadzili eksperymenty chemiczne i fizyczne pokazujące czym charakteryzują się planety, co mają wspólnego z Ziemią, a czym się od niej różnią. Poznali odpowiedzi na pytania; Która planeta w Układzie Słonecznym jest najgorętsza? Czy na Wenus pada deszcz? Czym są grawitacja i próżnia? Czy wulkany możemy odnaleźć także poza Ziemią? Dodatkową atrakcją było zwiedzanie interaktywnej wystawy w Experymencie. Wszystkim dzieciom bardzo spodobała się ta wyprawa. Pewnie  jeszcze się tam wybierzemy.