Komunikat dotyczący wprowadzenia nauki hybrydowej

nauczanie

Komunikat dotyczący wprowadzenia nauki hybrydowej

w klasach I-III szkół podstawowych

w województwie pomorskim od 15 do 28 marca 2021r.

Szanowni Państwo,

od poniedziałku 15 marca do 28 marca br. uczniowie klas I-III będą mieli zajęcia w systemie hybrydowym, tzn. naprzemiennie. Uczniowie klas IV-VIII nadal będą uczyć się zdalnie.

Dyrektor szkoły ma obowiązek zorganizować naukę stosując następującą zasadę:

• nie więcej niż 50 proc. uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły,

• co najmniej 50 proc. uczniów będzie mieć lekcje zdalnie.

Do decyzji dyrektora szkoły należy ustalenie harmonogramu prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem, biorąc pod uwagę w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia w szkole i zdalnie.

Kierując się powyższą zasadą ustalony został harmonogram nauki hybrydowej na 10 dni:

I tydzień: 15.03.2021 – 19.03.2021

Nauka stacjonarna w szkole: 1a, 2b, 3a

Nauka zdalna w domu: 1b, 2a, 2c, 3b

II tydzień: 22.03.2021 – 26.03.2021

Nauka stacjonarna w szkole: 1b, 2a, 2c, 3b

Nauka zdalna w domu: 1a, 2b, 3a

Podstawa prawna

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 12 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-1

Z poważaniem,

Marzena Adamska