Rozpoczynamy projekt Europejska Sieć Niebieskich Szkół

Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej dla placówek oświatowych, które do swojego programu nauczania włączają edukację z zakresu „świadomości morskiej”. W Gdyni projekt wspierany jest przez Akwarium oraz Wydział Środowiska Urzędu Miasta.

Społeczność naszej szkoły włączyła się w to ambitne przedsięwzięcie. Pragniemy zyskać miano niebieskiej szkoły realizując w okresie od maja do listopada szereg działań pod tytułem „Poznaj, doceń i chroń różnorodność biologiczną Morza Bałtyckiego”.

Szczegółowe informacje o można znaleźć pod linkami:

https://akwarium.gdynia.pl/eu-blue-schools/

https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/gdynskie-szkoly-sa-niebieskie,557723

 

 

#2

W maju klasa 4b gościła na lekcji online panią Małgorzatę Żywicką z Akwarium w Gdyni. Zajęcia odbyły się w ramach projektu  „Europejska Sieć Niebieskich Szkół” . Dzieci miały okazję poznać różnorodnych przedstawicieli bałtyckiej fauny i flory oraz przekonać się o bogactwie podwodnego świata. Od tej pory omułek, sercówka, wodożytka, morszczyn, krabik amerykański i inne organizmy zamieszkujące strefę brzegową Bałtyku nie będą stanowiły dla nich tajemnicy.