Czego życzyć dzieciom w Dniu Dziecka?

Autorem tego rysunku jest pewien Chłopiec z klasy IV. Narysował go na konkurs poetycki. Temat brzmiał: „Żeby być szczęśliwym, trzeba spełniać marzenia”. Chłopiec zrobił rysunek i napisał piękny wiersz. To rodzina, która patrzy z miłością…. Jest radość, szczęście i spokój. Dziś Dzień Dziecka. Życzymy Wam, aby każdy dzień był Dniem Dziecka, a radość, szczęście i spokój towarzyszyły każdej Waszej chwili. Spełniajcie marzenia!

 

Czego wam życzyć?

Maria Terlikowska

Czego życzyć dzieciom w Dniu Dziecka?
Czarnych kotów na białych przypieckach.
Burych kotów –
a może i białych…
Byle były.
I byle mruczały.
Życzę także wam niskich okien
ze słonecznym, zielonym widokiem.
A nad oknem – gałęzi kasztana,
żeby kos miał gdzie śpiewać od rana.
Życzę rzeki i piasku przy rzece,
na wspaniałe, piaskowe fortece,
i poziomek w leśnych kotlinach,
drzew, na które dobrze się wspinać.
I przyjaciół najlepszych na świecie
i wszystkiego, wszystkiego, co chcecie.

😊

Podziel się tym artykułem: