Nasza szkoła została wybrana do udziału w projekcie „Strażnicy Energii”, którego celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie oszczędzania energii i ochrony klimatu. Uczniowie nauczą się właściwego gospodarowania energią elektryczną oraz ciepłem. Będzie to miało pozytywny wpływ na rozwijanie właściwych postaw ekologicznych oraz rozwijanie wiedzy dotyczącej ochrony klimatu.

Uczniowie wyposażeni w różnego rodzaju mierniki, pod czujnym okiem Pani Izabeli Orłowskiej ,będą dbali o to, by w szkole panowała właściwa temperatura, by umiejętnie wietrzyć klasy a także by w salach było odpowiednie oświetlenie.

Wszystkie podejmowane przez społeczność szkolną działania mają zmniejszyć zużycie energii i tym samym poczynić oszczędności finansowe. Połowa tego co uda się zaoszczędzić, w pieniężnej formie wróci do szkoły i zostanie wydana na potrzeby uczniów.