Sukces! Otrzymaliśmy tytuł najaktywniejszej szkoły w programie „Otwarta firma”

W momencie planowania tegorocznych działań w ramach obchodów

Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
otrzymaliśmy informację, że nasza szkoła znalazła się w

gronie 10 najaktywniejszych szkół podstawowych w Polsce

za realizację programu „Otwarta Firma” w roku 2018.

Szczególne podziękowania składamy osobom i firmom, które wzięły udział w programie i poświęciły naszym uczniom swój czas. Takie doświadczenia, jak spotkania z praktykami czy zwiedzanie miejsc pracy, pozwalają młodym ludziom podejmować bardziej przemyślane decyzje związane z planowaniem kariery edukacyjnej, a w przyszłości zawodowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Nie mielibyśmy możliwości nawiązania współpracy z tak licznymi przedsiębiorstwami i instytucjami, gdyby nie osobiste zaangażowanie oraz pomoc nauczycieli i rodziców.

Dziękujemy absolwentom Szkoły Podstawowej nr 8 i Gimnazjum nr 5, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Z radością śledzimy Państwa sukcesy i z dumą gościmy w murach naszej szkoły.

W 2018 roku nasi uczniowie, w ramach programu „Otwarta Firma” odwiedzili następujące przedsiębiorstwa i instytucje:

• Urząd Miasta Gdyni – spotkanie uczniów kl. IV z panem prezydentem Wojciechem Szczurkiem i przewodniczącą Rady Miasta panią Joanną Zielińską
  • Zakład Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie
  • A Boeing Company
  • Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej
  • IKEA Gdańsk
  • Drukarnia „Modena”
  • Port w Gdańsku
  • Port Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Call center Vectra
  • Apteka Super-Pharm
  • Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o.
  • Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON Sp. z o.o.
  • Morskie Centrum Serwisowe Rolls-Royce
  • Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych

Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, przedsiębiorcami na terenie szkoły:

• Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Stowarzyszenie OVUM
  • Zofia Cudny Make Cooking Easier
  • Myjnia LUX / CAR PRO Studio Kosmetyki Samochodowej
  • POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA
  • Wojskowa Komenda Uzupełnień
  • Diana Marciniak – pielęgniarka szkolna
  • Kamila Pigońska – studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, architektura wnętrz